5. postna

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek goduje Janez Klimak, opat, v torek Gvido, opat, v sredo Tomaž Tolentinski, misijonar, v četrtek goduje Frančišek Paolski, puščavnik, v petek Rihard, škof, v soboto Izidor Seviljski, škof, v nedeljo 6. postna - cvetna nedelja.

2. Vsak dan so svete maše ob 10h, s predhodnim rožnim vencem ob 9.30, ki jih lahko spremljate na župnijski spletni strani preko strani Youtube oz. na Facebook strani župnije. Boljši prenos je na Youtube.

3. Naj vas spomnim, da so svete maše brez navzočnosti ljudstva. Vse lahko spremljate po spletu.

4. Vsak večer razen nedelje je ob 21h češčenje za zdravje v naši župniji, domovini in po svetu, ki se zaključi ob 22h z litanijami ali rožnim vencem Božjega usmiljenja ter blagoslovom z Najsvetejšim. Vabljeni, da spremljate po spletu.

5. Danes bo ob 14h križev pot, v petek pa ob 15h.

6. Namene svetih maš za ta teden si preberite na spletu.

7. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice in na postno akcijo – molitev pred in po vsakem obedom. V petek je strogi zdržek od mesa.

8. Prihodnji teden bo cvetna nedelja. Morebitno zelenje, ki ga boste imeli, bomo blagoslovili preko prenosa po spletu. Ostanite doma.

9. Ker je župnija že nekaj časa brez vseh prihodkov, stroški pa ostajajo, vas povabim, da tisti, ki morete, nakažete donacijo oz. prispevek za nedeljsko nabirko na tekoči račun župnije, ki ga najdete na spletni strani. Kdor ne more, naj nima slabe vesti, kdor ne želi, pa naj se, prosim vzdrži javnega godrnjanja. Bog povrni!

10. Če kdo pozna ljudi iz naše župnije, ki so z epidemijo postali socialno ogroženi, naj prosim, javi v župnišče Župnijski Karitas. Bog povrni.

11. Glede spovedovanja: Škofje so zaradi epidemije duhovnikom prepovedali spovedovanje, kar pomeni, da bo vsak katoličan premislil svoje grehe, obudil kesanje in počakal do prve prilike za sveto spoved. Katekizem pravi: »Kadar kesanje prihaja iz ljubezni do Boga, ljubljenega nad vse, se imenuje »popolno kesanje« (kesanje iz ljubezni). Takšno kesanje odpušča male grehe. Če vsebuje trdni sklep čim prej pristopiti k zakramentalni spovedi, doseže tudi odpuščanje smrtnih grehov.«