Cvetna nedelja

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek goduje Irenej iz Srema, škof, v torek Janez Krstnik de la Salle, redovni ustanovitelj, v sredo Maksim in Timotej, mučenca, v četrtek veliki četrtek, v petek veliki petek, v soboto velika sobota, v nedeljo velika noč, praznik Jezusovega vstajenja.

2. Vsak dan do vključno srede bodo svete maše ob 10h, s predhodnim rožnim vencem ob 9.30, ki jih lahko spremljate na župnijski spletni strani preko strani Youtube oz. na Facebook strani župnije. Do vključno srede bo tudi vsak dan češčenje Najsvetejšega ob 21h, ki se zaključi ob 22h z litanijami ali rožnim vencem Božjega usmiljenja ter blagoslovom z Najsvetejšim. Vabljeni, da spremljate po spletu.

5. Danes bo križev pot ob 14h. Povabim predvsem veroučence in starše, da danes skupaj molimo križev pot. Prav je, da imajo vsi veroučenci v postnem času izkušnjo molitve križevega pota.

6. Vsak dan do vključno srede bo zvonilo ob 20h. Povabim vas, da vsak ob zvonjenju zmoli Oče naš, Zdravo Marijo in Slava Očetu za blagoslov in zdravje v času stiske.

7. Namene svetih maš za prihodnji teden si lahko preberete na spletu.

8. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice in na postno akcijo – molitev pred in po vsakem obedom.

9. Na veliki četrtek bo sveta maša zadnje večerje izjemoma ob 19h. Pred sveto mašo bo molitvena ura pred Najsvetejšim v zahvalo za evharistijo in v priprošnjo za nove duhovne poklice, ki se bo začela ob 18.15. Po sveti maši povabljeni, da se ustavimo pri Jezusu v ječi in molimo rožni venec. Med to sveto mašo se bodo še zadnjič pred prazniki oglasili zvonovi.

10. Na veliki petek je strogi post. Samo enkrat na dan se do sitega najemo, velja pa tudi zdržek od mesa. Ob uri Jezusove smrti, ob 15h bo molitev križevega pota namesto molitve ob križih. Obredi velikega petka se bodo začeli ob 19h. Po obredih vas vabim k molitveni uri ob Božjem grobu.

11. Na veliko soboto dopoldne ne bo blagoslova ognja. Vabim vas, da dom blagoslovite tako kot ob božičnih svetih večerih: s kadilom in blagoslovljeno vodo. Skozi ves dan bo izpostavljen Jezus v Božjem grobu. Vabljeni, da ga počastite ali preko spleta ali v župnijski cerkvi, kjer velja direktiva vlade: do 5 naenkrat in z ustreznim razmakom. Blagoslov jedil preko spleta bo ob 11h, 14h in 16h. Ob 20h se bo začela velikonočna vigilija, doma si pripravite sveče.

12. Veliko noč Gospodovega vstajenja bomo začeli praznovati ob 6h. Ob 6h bo vstajenje, nato simbolična procesija okoli cerkve in sveta maša. Sveti maši bosta še ob 8h in 10h.

13. Ker naj bi v tem tednu veroučenci, starši in vsi katoličani odšli k sveti spovedi, vas povabim, da namesto zakramenta opravite izpraševanje vesti, iskreno kesanje in trden sklep, da se boste poboljšali. To je v danih razmerah dovolj. Za bolj podrobna navodila obiščite v ponedeljek spletno stran župnije Dob, kliknite na verouk na daljavo, kjer bo imel vsak razred posebna navodila, prav tako pa tudi odrasli.

14. Marsikdo me sprašuje, kako je z oblati. Ker se skušamo čimbolj izogibati stikom, me za oblate pokličite, povejta, koliko jih želite, in vam jih bom pustil na dogovorjenem mestu.

15. Hvala vse, ki ste darovali na župnijski tekoči račun za potrebe župnije v tem času, ko nimamo dohodkov. Hvala, ker to ni bilo sprejeto z godrnjanjem. Hvala pa tudi vsem, ki v tem času več kot poskrbite za župnika in kar je njegovega. Res iskren Bog povrni.

16. Še vedno velja: Če kdo pozna ljudi iz naše župnije, ki so z epidemijo postali socialno ogroženi, naj prosim, javi v župnišče Župnijski Karitas. Bog povrni.

17. Letos bodo prazniki malce drugačni, močno odvisni od našega pristopa. Bolj se bomo za poglobljeno praznovanje sami in v družini pripravili, lepše bo. Naj se vas Bog, ki se je ponižal do groba, tako dotakne, da si boste tudi sami v teh dneh privoščili več ljubeznivosti in odpuščanja do najbližjih.