4. velikonočna nedelja

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek goduje Florjan, mučenec, v torek Gotard, menih, v sredo Dominik Savio, v Gizela, opatinja, v petek obletnica posvetitve ljubljanske stolnice, v soboto Izaija, prerok, v nedeljo 5. velikonočna nedelja.

2. Od ponedeljka naprej, bo vsak dan bo sveta maša ob 19h s šmarničnim branjem za odrasles in predhodnim rožnim vencem, ob 20h bodo v smislu filmčka šmarnice za otroke, ob 21h bo češčenje Najsvetejšega in litanije Matere Božje. Dopoldne bodo ob 9h hvalnice in rožni venec Božjega usmiljenja. Vse lahko spremljate na župnijski spletni strani preko strani Youtube oz. na Facebook strani župnije. Nedeljske svete maše bodo od prihodnje nedelje znova kot ponavadi: v soboto ob 19h in v nedeljo ob 6.30, 8h in 10h.

3. Pri vseh svetih mašah je dovoljen obisk vernikov, če se držite varnostne razdalje, uporabljate maske in razkužite roke ob vstopu in izstopu iz cerkve. Rizične skupine ostanite doma.

4. Vsak dan bo zvonilo ob 19.55. Povabim vas, da vsak ob zvonjenju zmoli Oče naš, Zdravo Marijo in Slava Očetu za blagoslov, zdravje in rešitev v času epidemije.

5. Vsi pogrebi bodo od jutri znova šli tudi v cerkev.

6. Ker verouka do nadaljnega ne bo, vse veroučence spodbujam h ogledu šmarnic.

7. V ponedeljek bo sveta maša za vse ++ gasilce.

8. V sredo bo sveta maša, h kateri vabim vse ministrante.

9. V torek ob 20h vabim vse starše prvoobhajancev k sestanku pred cerkvijo.

10. V sreda ob 20h vabim vse starše birmancev k sestanku pred cerkvijo.

11. V četrtek ob 20h vabim vse starše 6. razreda k sestanku pred cerkvijo.

10. V tem tednu lahko pridete k sveti spovedi:

• od ponedeljka do sobote: med 9.30 in 10.30
  • od ponedeljka do petka: med 17.30 in 18.30.

Spovedoval bom v župnišču v pisarni. Naj vas spomnim, da je kesanje pred veliko nočjo zadostovalo do prve priložnosti, ko lahko greste k sveti spovedi.

11. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.

12. Še vedno velja: Če kdo pozna ljudi iz naše župnije, ki so z epidemijo postali socialno ogroženi, naj prosim, javi v župnišče Župnijski Karitas. Bog povrni.

13. Zahvaljujem se Mihu Drnovšku za montažo letošnjih šmarnic. Hvala za potrpežljiv in profesionalen odnos. Bog povrni!

14. Oznanila za prihodnji teden bodo na spletni strani in facebooku na voljo po sveti maši ob 10h.