5. velikonočna nedelja

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek goduje Pankracij, mučenec, v torek Leopold Mandič, redovnik, v sredo spomin Fatimske Matere Božje, v četrtek goduje Bonifacij, mučenec, v petek Izidor, kmet, v soboto Janez Nepomuk, duhovnik, v nedeljo 6. velikonočna nedelja.

2. Od ponedeljka naprej, bo vsak dan bo sveta maša ob 19h s šmarničnim branjem za odrasle in predhodnim rožnim vencem, ob 20h bodo v smislu filmčka šmarnice za otroke, ob 21h bo češčenje Najsvetejšega in litanije Matere Božje. Dopoldne bodo ob 9h hvalnice in rožni venec Božjega usmiljenja. Vse lahko spremljate na župnijski spletni strani preko strani Youtube oz. na Facebook strani župnije. Nedeljske svete maše bodo od prihodnje nedelje znova kot ponavadi: v soboto ob 19h in v nedeljo ob 6.30, 8h in 10h.

3. Pri vseh svetih mašah je dovoljen obisk vernikov, če se držite varnostne razdalje, uporabljate maske in razkužite roke ob vstopu in izstopu iz cerkve. Rizične skupine ostanite doma.

4. Vsak dan bo zvonilo ob 19.55. Povabim vas, da vsak ob zvonjenju zmoli Oče naš, Zdravo Marijo in Slava Očetu za blagoslov, zdravje in rešitev v času epidemije.

5. Vsi veroučenci naj namesto verouka vsak dan spremljajo šmarnice za otroke.

6. V torek ob 20.15 vabim k srečanju vse katehete.

7. V tem tednu lahko pridete k sveti spovedi:

• od ponedeljka do petka: med 17.30 in 18.30.

Prihodnjo nedelje bo zunaj na travniku med 6.30 in 11h spovedoval p. Lojze Markelj.

8. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.

9. Še vedno velja: Če kdo pozna ljudi iz naše župnije, ki so z epidemijo postali socialno ogroženi, naj prosim, javi v župnišče Župnijski Karitas. Bog povrni.

10. Do nadaljnjega ne bo svetih maš na podružnicah in Župnijske družine. Oznanila bodo objavljena zgolj za en teden naprej, ker je prihodnost glede odprtosti cerkva negotova.

11. Zunaj svetih maš ne bomo imeli zato, ker so rizične skupine doma in jim bomo nudili prenos iz cerkve.