6. velikonočna nedelja

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek goduje Janez I., papež, v torek Krispin, redovnik, v sredo Bernardin Sienski, duhovnik, v četrtek goduje praznik Gospodovega vnebohoda, v petek Marjeta Kasijka, redovnica, v soboto Servul Tržaški, mučenec, v nedeljo 7. velikonočna nedelja.

2. Vsak dan bo zjutraj ob 9h molitev hvalnic in rožnega venca v čast Božjemu usmiljenju, ob 18.30 rožni venec, ob 19h sveta maša, ob 20h bodo šmarnice za otroke in ob 21h tiho češčenje Najsvetejšega, ki se ob 22h zaključi z litanijami Matere Božje.

3. V cerkvi veljajo varnostni ukrepi: razdalja, maska in razkuževanje rok.

4. Vsak dan bo zvonilo ob 19.55. Povabim vas, da vsak ob zvonjenju zmoli Oče naš, Zdravo Marijo in Slava Očetu za blagoslov, zdravje, rešitev in edinost naroda v času epidemije.

5. Vsi veroučenci naj namesto verouka vsak dan spremljajo šmarnice za otroke ob 20h.

6. V sredo se ob 18.40 začne priprava za veroučence 6. razreda, v četrtek pa se bo začela tridnevnica k prvemu svetemu obhajilu in sveti birmi.

7. V tem tednu lahko pridete k sveti spovedi:

• od ponedeljka do petka: med 17.30 in 18.30.

8. V tem tednu bodo v župnijski cerkvi prošnji dnevi:

• ponedeljek ob 19h za sosesko Sv. Trojice,
  • v torek ob 19h za sosesko sv. Kancijana,
  • v sredo ob 19h za sosesko sv. Lenarta,
  • v četrtek ob 8h za sosesko sv. Martina.

9. V soboto zvečer bo 2. skupina 6. razreda imela obljubo ob koncu 2. triletke veroučne šole, v nedeljo pa bo ob 10h slovesnost prvega svetega obhajila za prvo skupino prvoobhajancev in ob 11.30 slovesnost svete birme za prvo skupino birmancev. Zato prihodnji teden svete maše v nedeljo ob 6.30 ne bo. To velja do 14.6.

10. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.

11. Še vedno velja: Če kdo pozna ljudi iz naše župnije, ki so z epidemijo postali socialno ogroženi, naj prosim, javi v župnišče Župnijski Karitas. Bog povrni.

12. Do nadaljnjega ne bo svetih maš na podružnicah in Župnijske družine. Oznanila bodo objavljena zgolj za en teden naprej do 31.5.

13. Zunaj svetih maš ne bomo imeli zato, ker so rizične skupine doma in jim bomo nudili prenos iz cerkve.