vsi sveti

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek spomin vernih rajnih, v torek goduje Viktorij Ptujski, škof, v sredo Karel Boromejski, škof, v četrtek Zaharija in Elizabeta, starša Janeza Krstnika, v petek Lenart, opat, v soboto Engelbert, škof, v nedeljo 31. nedelja med letom – zahvalna nedelja.

2. V soboto vabim prostovoljce iz Turnš, da pospravijo listje pred župnijsko cerkvijo.

3. Ob 18h vas povabim k molitvi rožnega venca za rajne.

4. Na spletni in Facebook strani je objavljen urnik prenosov in bogoslužij prihodnjega tedna.

5. Rožni venec bomo do nadaljnjega molili ob 17.30, ob 18h pa bo sveta maša.

6. V ponedeljek bo sveta maša ob 18h za vse dušne pastirje naše župnije. Po sveti maši bo molitev na duhovniškem grobu.

7. V torek in četrtek bo ob 20h svetopisemski maraton.

8. V petek je prvi petek, dopoldne bo obhajilo bolnikov. Če kdo ne želi, da ga obiščem, naj to, prosim, sporoči.

9. Za prejem svetega obhajila velja naslednje: v cerkev prihajate skozi glavna vrata in jo zapustite skozi stranska vrata na ženski strani. Držite se predpisane razdalje in uporabe mask. V cerkvi naj ne bo več kot 6 ljudi.

10. Cerkev cel november namenja popolni odpustek vsem, ki ste bili pri sv. spovedi, sv. obhajilu, ste molili vero in oče naš po papeževem namenu. Odpustek lahko namenite tudi rajnim. Sveto spoved lahko prejmete vsak dan po sveti maši.

11. Povabim vse, da dar, ki sta ga namenili za delovanje župnije ob tej sveti maši, nakažete na župnijski tekoči račun, ki ga najdete na spletni strani ali pa v Župnijski družini. Podobno lahko nakažete tudi dar za prenovo trga pred cerkvijo.

12. V cerkvi bomo do vključno jutri zvečer zbirali tudi darove za svete maše za duše v vicah oz. za tiste, za katere nihče ne moli. Bog povrni.

13. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.

14. Prihodnjo nedeljo je zahvalna nedelja. Spodbujam vas, da malce premislite, kaj boste darovali na zahvalni oltarček kot izraz svoje hvaležnosti.

15. Z današnjim dnem imenujem za ključarja župnijske cerkve, ki ga je potrdil tudi g. nadškof, Jurija Zidanška, stanujočega Kidričeva 4, Dob. Priporočam v molitev.