zahvalna nedelja

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek praznik posvetitve lateranske bazilike, rimske stolnice, v torek goduje Leon Veliki, papež, v sredo goduje zavetnik naše župnije Martin iz Toursa, škof, v četrtek Jozafat Kunčevič, mučenec, v petek Stanislav Kostka, redovnik, v soboto dan celodnevnega češčenja, goduje Lovrenc Irski, škof, v nedeljo 32. nedelja med letom – Martinova nedelja.

2. Hvala za današnje čiščenje. V soboto vabim, da pospravite listje pred župnijsko cerkvijo.

3. Na spletni in Facebook strani je objavljen urnik prenosov in bogoslužij prihodnjega tedna. Trenutno ne dela prenos preko facebooka, zato uporabljajte youtube.

4. Danes bo ob 20h molitev pred Najsvetejšim za zdravje naših najdražjih.

5. Verouk bo v tem tednu potekal po navodilih kateheta. Pričakujte nadaljna navodila, v kolikor že niso bila dana.

5. V ponedeljek bo ob 19.45 mladinski verouk za 4. letnik in starejše.

6. V torek bo ob 19.45 mladinski verouk za 3. letnik.

7. V sredo je god zavetnika župnijske cerkve in župnije. Prav posebej vse vabim k spremljanju svete maše preko spleta.

8. V četrtek bo ob 19.45 mladinski verouk za 2. letnik.

9. V četrtek bo ob 19.45 mladinski verouk za 2. letnik.

10. V soboto bo celodnevno češčenje. Ob 8h bo sveta maša in nato češčenje do večerne svete maše, ko bo sklep. Zaradi ukrepov ne bo posebnega urnika, vsak naj si vzame pol ure za češčenje.

11. V nedeljo bo Martinova nedelja, zunanja slovesnost praznovanja zavetnika župnije.

12. Za prejem svetega obhajila, ki ga lahko prejmete do pol ure po končani sveti maši, velja naslednje: v cerkev prihajate skozi glavna vrata in jo zapuščate skozi stranska vrata na ženski strani. Držite se predpisane razdalje in uporabe mask. V cerkvi naj ne bo več kot 6 ljudi.

13. Cerkev cel november namenja popolni odpustek vsem, ki ste bili pri sv. spovedi, sv. obhajilu, ste molili vero in oče naš po papeževem namenu. Odpustek lahko namenite tudi rajnim. Sveto spoved lahko prejmete vsak dan po sveti maši.

14. Povabim vse, da dar, ki sta ga namenili za delovanje župnije ob tej sveti maši, ali nakažete na župnijski tekoči račun, ali prinesete v cerkev in ga vržete v nabiralnik ob stebru, ali skozi poštno režo v župnišče. Podobno lahko nakažete tudi dar za prenovo trga pred cerkvijo.

15. Za svete maše za duše v vicah ste zbrali 62 svetih maš.

16. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.

17. Danes je zahvalna nedelja. Vsak naj bi bekaj malega prinesel v cerkev in se s tem zahvalil za vse, kar mu je sicer nenavadno leto, prineslo. Zahvalni oltarček bo tu do vključno srede. Do takrat lahko prinesete svoje darove.