Martinova nedelja

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek goduje Marjeta Škotska, kraljica, v torek Elizabeta Ogrska, redovnica, v sredo spomin posvetitve bazilik sv. Petra in Pavla v Rimu, v četrtek Matilda, redovnica, v petek Edmund, kralj, v soboto darovanje Device Marije, v nedeljo 34. nedelja med letom – praznik Kristusa, kralja vesoljstva.

2. Hvala za današnje čiščenje. V soboto vabim prostovoljce iz Žej, da pospravijo listje pred župnijsko cerkvijo.

3. Na spletni in Facebook strani je objavljen urnik prenosov in bogoslužij prihodnjega tedna. Prenos poteka preko Youtuba.

4. Večerna češčenja bodo ob 20.30, v soboto pa ob 20h, v nedeljo večernega češčenja ni.

5. Vsi veroučenci, ki se pripravljate na zakramente imate verouk preko zooma, ostali po navodilih vaših katehetov. Prosim za odzivnost.

6. Po novih navodilih škofov, bi se morali osebno prijavljati za prejem svetega obhajila. Ker je to pri nas zaradi števila obhajanih nemogoče izvesti, razumem, da se nekateri, ki spremljate sveto mašo s tem tudi prijavljate k svetemu obhajilu, ki se bo delilo v cerkvi do pol ure po sveti maši. V cerkvi so lahko naenkrat samo predstavniki istega gospodinjstva. Obhajilo se bo delilo v zadnjem delu cerkve. Vstopite skozi glavna vrata, prejmete obhajilo in se, prosim, takoj umaknite iz cerkve skozi stranska vrata. Za Jezusa si vzemite čas ali na pokopališču, ali v avtu, doma. Ob tej ljubezni do bližnjega, prava vera ne more trpeti.

7. Cerkev cel november namenja popolni odpustek vsem, ki ste bili pri sv. spovedi, sv. obhajilu, ste molili vero in oče naš po papeževem namenu. Odpustek lahko namenite tudi rajnim. Sveto spoved lahko prejmete vsak dan po sveti maši.

8. Danes je hkrati tudi ofer (darovanje) za Cerkev, kdor zmore povabljen, da daruje ali v cerkvi ob prejemu sv. obhajila, ali preko spleta.

9. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.

10. Ob izhodu vas čakajo tedenska oznanila.