7. velikonočna nedelja

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek goduje Beda Častitljivi, duhovnik, v torek Filip Neri, duhovnik, v sredo Alojzij Grozde, mučenec, v četrtek German Pariški, škof, v petek Maksim Emonski, škof, v soboto Kancijan in drugi oglejski mučenci, v nedeljo slovesni praznik prihoda Svetega Duha, binkošti.

2. Vsak dan do vključno petka bo zjutraj ob 9h molitev hvalnic in rožnega venca v čast Božjemu usmiljenju, ob 18.30 rožni venec, ob 19h sveta maša, ob 20h bodo šmarnice za otroke in ob 21h tiho češčenje Najsvetejšega, ki se ob 22h zaključi z litanijami Matere Božje. Nedeljske svete maše bodo ob 19h v soboto, ter ob 8h, 10h in 11.30 v nedeljo.

3. V cerkvi veljajo varnostni ukrepi: razdalja, maska in razkuževanje rok.

4. Vsak dan bo zvonilo ob 19.55. Povabim vas, da vsak ob zvonjenju zmoli Oče naš, Zdravo Marijo in Slava Očetu za blagoslov, zdravje, rešitev in edinost naroda v času epidemije.

5. Vsi veroučenci naj namesto verouka vsak dan spremljajo šmarnice za otroke ob 20h.

6. V sredo se ob 18.40 začne priprava za veroučence 6. razreda, v četrtek pa se bo začela tridnevnica k prvemu svetemu obhajilu in sveti birmi.

7. V tem tednu lahko pridete k sveti spovedi:

• od ponedeljka do petka: med 17.30 in 18.30, lahko pa pridete na spovedovanje za starše birmancev in prvoobhajancev, ki se bo začelo v petek ob 18.15 v kaplaniji.

8. V soboto zvečer bo 3. skupina 6. razreda imela obljubo ob koncu 2. triletke veroučne šole, v nedeljo pa bo ob 10h slovesnost prvega svetega obhajila za drugo skupino prvoobhajancev in ob 11.30 slovesnost svete birme za drugo skupino birmancev.

9. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.

10. Opozarjam vas, da letošnji oratorij bo med 28.6. in 4.7. upoštevajoč varnostne ukrepe. Prihodnji teden boste lahko dobili že prijavnice.

11. Oklic: Poročiti se želita: ženin Uroš Pirnat, stanujoč Žeje 30, župnija Dob, in nevesta Sandra Cundrič, stanujoča Brezje 13a, župnija Mošnje. Priporočam v molitev.