1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek godujeta Lucijan in Marcijan, mučenca, v torek Sabina Avilska, mučenka, v sredo Simon in Juda Tadej, apostola, v četrtek Mihael Rua, duhovnik, v petek Marcel, mučenec, v soboto Volbenk, škof, v nedeljo slovesni in zapovedan praznik vseh svetnikov.

2. V soboto vabim iz Škocjana, da pospravijo listje pred župnijsko cerkvijo.

3. Danes bo ob 20h češčenje za blagoslov župnije in trdno vero župljanov.

4. Med delavniki lahko preko spleta spremljate naslednji urnik:

Ob 9h hvalnice in jutranja molitev, ob 17.45 rožni venec in sveta maša, ob 20.30 češčenje Najsvetejšega.

5. V soboto boste lahko ob 10h spremljali sveto mašo iz župnijske cerkve za vse, ki so pokopani na krtinskem pokopališču. Sveto obhajilo bo možno prejeti v krtinski podružni cerkvi do 30 minut po koncu svete maše. Nato bodo molitve na pokopališču brez prisotnosti vernikov.

Ob 14h boste lahko spremljali sveto mašo iz župnijske cerkve za vse, ki so pokopani na škocjanskem pokopališču. Sveto obhajilo bo možno prejeti v škocjanski podružni cerkvi do 30 minut po koncu svete maše. Nato bodo molitve na pokopališču brez prisotnosti vernikov.

Ob 16h boste lahko spremljali sveto mašo iz župnijske cerkve za vse, ki so pokopani na pokopališču na Sveti Trojici. Sveto obhajilo bo možno prejeti v podružni cerkvi na Sveti Trojici do 30 minut po koncu svete maše. Nato bodo molitve na pokopališču brez prisotnosti vernikov.

V soboto bodo vse podružne cerkve odprte cel dan. V vsaki bo tudi nabiralnik za darove za svete maše za duše v vicah in za tiste, za katere nihče ne moli. Bog povrni.

6. V nedeljo, na slovesni praznik, bosta sveti maši ob 8h in 10h. Po obeh bo možno prejeti sveto obhajilo do 30 minut po sveti maši. Ob 14h bodo v župnijski cerkvi litanije vseh svetnikov in molitve na pokopališču brez prisotnosti vernikov.

7. V torek in četrtek bo ob 20h svetopisemski maraton.

8. Vse župnijske dejavnosti se selijo na splet.

9. Za prejem svetega obhajila velja naslednje: v cerkev prihajate skozi glavna vrata in jo zapustite skozi stranska vrata na ženski strani. Držite se predpisane razdalje in uporabe mask.

10. V času pred praznikom vseh svetih povabim, da v času za sveto obhajilo prejmete tudi sveto spoved.

11. Povabim vse, da dar, ki sta ga namenili za delovanje župnije ob tej sveti maši, nakažete na župnijski tekoči račun, ki ga najdete na spletni strani ali pa v Župnijski družini. Podobno lahko nakažete tudi dar za prenovo trga pred cerkvijo.

12. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.