1. V ponedeljek goduje Engelbert, škof ,v torek Bogomir, škof, v sredo bo obletnica posvetitve lateranske bazilike, v četrtek goduje Leon Veliki, papež, v petek Martin iz Toursa, ško in zavetnik naše župnije, v soboto Jozafat Kunčevič, škof, in v  nedeljo 33. nedelja med letom – Martinova nedelja – zunanja slovesnost 1700. obletnice rojstva sv. Martina.

2. Hvala za včerajšnje čiščenje, prihodnji petek dopoldne je na vrsti vsak, kdor je doma.

3. Danes začenjamo duhovno obnovo, ki jo bodo do srede vodili br. Jožko, s. Mojca in s. Gražena.

Vsak dan do vključno srede bo zjutraj ob 8h molitev in po večerni maši, ki bo samo v župnijski cerkvi še vodeno češčenje Najsvetejšega.

4. Jutri se bodo ob 19.30 misijonarji srečali z ministranti, v ponedeljek z župnijskim pastoralnim svetom in pevci, v torek s Karitas in v sredo z bralci Božje besede in mladino.

4. Kdor bi si želel misijonarje povabiti na obisk, ima zadaj list in naj se, prosim, napiše, ne pozabite na omembo dneva, kdaj bi si želeli naj pridejo.

5. V torek bodo misijonarji dopoldne obiskovali bolnike in ostarele. Sveta maša bo zvečer.

6. V sredo zvečer bo zaključek duhovne obnove.

7. V četrtek bo tridnevnico k Martinovi nedelji vodil g. Ciril Istenič, nekdanji dobski kaplan.

8. V petek bo ob 17h obvezno srečanje mlajših ministrantov, tridnevnico bo vodil g. Jože Tomšič, zadnji kaplan v Dobu.

9. V soboto bo dan celodnevnega češčenja, najprej bo ob 8h sveta maša, nato pa češčenje po urniku, objavljenem v Župnijski družini in na oglasnih deskah. Tridnevnico in sklep češčenja bo vodil zadnji novomašnik, g. Marko Mohor Stegnar.

10. V nedeljo bosta sveti maši samo ob 6.30 in 10h. To zadnjo bo vodil g. nadškof Stanislav Zore, ki bo ob tem blagoslovil obnovljeno prižnico, ki jo bomo nazaj postavili tako kot si jo je zamislil arhitekt Jože Plečnik. Po sveti maši bo pogostitev z golažem in pijačo. Nato bomo otvorili Trg. sv. Martina pred cerkvijo. Slovesnost bomo zaključili s petimi litanijami Matere Božje ob 14.30 in koncertom duhovniškega okteta Oremus ob 15h. Vabljeni.

8. Še vedno vas spodbujam k daru za obnovitev mežnarije na Krtini, prav tako pa tudi k molitvi za duhovnike in torkovemu postu od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.

9. Vse povabim, da prinesete dobitke za srečelov Karitas, ki bo na 1. adventno nedeljo.

10. Hvala za izraz hvaležnosti, ko naj bi vsako gospodinjstvo nekaj malega darovalo na zahvalni oltarček. Kdor tega še ni storil, lahko vse do jutri zveč