Martinova nedelja

1. V ponedeljek goduje Lovrenc Irski, škof ,v torek Alber Veliki, škof, v sredo Marjeta Škotska, kraljica, v četrtek Elizabeta Ogrska, redovnica, v petek obletnica posvetitev bazilik sv. Petra in Pavla, v soboto Matilda, redovnica in v  nedeljo praznik Kristusa, kralja vesoljstva in blagoslov kmetijske mehanizacije.

2. Hvala za včerajšnje čiščenje, prihodnjo soboto boste na vrsti skavti.

3. V ponedeljek bo ob 19h srečanje katehetov.

4. V četrtek bo uro pred sveto mašo molitvena ura za nove duhovne poklice, po sveti maši pa svetopisemska skupina.

5. V soboto bo ob 10h zahvalno romanje naše župnije na Brezje, da se nebeški Materi zahvalimo za milosti, ki smo jih v zadnjih dnevih prejeli, za imenitnega nebeškega zavetnika in da bi se njegov zgled čimbolj vtisnil v naše življenje.

6. V soboto zvečer bo srečanje mladinskega verouka prvega in drugega letnika srednje šole.

7. V četrtek bo tridnevnico k Martinovi nedelji vodil g. Ciril Istenič, nekdanji dobski kaplan.

8. Hvala vsem, ki ste kakorkoli prispevali k lepoti tega tedna in jutrišnje slovesnosti.

9. V imenu doma upokojenih duhovnikov, ki je prejel vaše dobrote prinesene na zahvalno nedelje, se vam najlepše zahvaljujem za ljubeznivost in dobroto.

10. Vse spodbujam, da bi darovali dobitke za srečelov Karitas, ki bo na 1. adventno nedeljo.

11. V tem tednu imamo v ponedeljek in torek duhovniške dneve v Novem mestu, zato na ta dva dneva ne bo uradnih ur.

11. Oklic: poročiti se želita ženin Jaka Zavrl in nevesta Urška Bogovčič, oba bivata Vodnikova 20, župnija Dob. Priporočam v molitev.