cvetna nedelja

1. V ponedeljek goduje Domen, škof, v torek Stanislav, škof, v sredo Zenon Veronski, škof, v četrtek veliki četrtek, v petek veliki petek, v soboto velika sobota, v nedeljo praznik Gospodovega vstajenja – velika noč.

2. Vabljeni k sveti spovedi jutri med 6.15 in 11.30 v župnijski cerkvi. Ob 14h se bomo odpravili na križev pot na avstrijsko koroško. Kamen v Podjuni bo cilj našega romanja, nazaj grede pa se ustavimo še pri začetkih naše krščanske vere, ki se jim je potrebno vedno malce prikloniti – Gospa Sveta na Gosposvetskem polju. Prostega je še polovico avtobusa. Lepo povabljeni.

3. Hvala za čiščenje cerkve, prihodnjo soboto je na vrsti Vodnikova ulica.

4. K sveti spovedi lahko pristopite še v ponedeljek in sredo pol ure pred večerno sveto mašo in v torek pol ure pred jutranjo sveto mašo.

5. V ponedeljek se bo prestavil urnik svetih maš: večerne svete maše bodo ob 19h in na Krtini ob 18h.

6. V ponedeljek bo srečanje vseh letošnjih birmanskih botrov v kaplaniji ob 19.45.

7. V sredo bo roditeljski sestanek za starše birmancev v kaplaniji ob 19.45.

8. V četrtek bo ob 9h krizmena maša v lj. stolnici, ob 19h pa sveta maša zadnje večerje v župnijski cerkvi, pri kateri bo nabirka. Po maši bo razkrivanje oltarja in bedenje ob Jezusu v ječi.

9. V petek bodo ob 15h molitve ob križih, ob 19h pa obredi velikega petka. Ne pozabite na strogi post. Po obredih bo molitvena ura mladine ob Božjem grobu.

10. V soboto na veliko soboto bo zjutraj ob 6.30 blagoslov ognja in vode, po njem bo češčenje Jezusa v Božjem grobu po urniku objavljenem v Župnijski družini, hkrati pa bodo tudi blagoslovi jedil po urniku objavljenem v Župnijski družini. Zvečer bo ob 20h velikonočna vigilija, h kateri prinesite sveče, lahko pa jih boste dobili tudi v cerkvi.

11. Na velikonočno nedeljo bo jutranja maša ob 6h, ki bo združena z vstajenjsko procesijo in darovanjem ob koncu svete maše, druga sveta maša bo ob 10h. Ključarje povabim naj priskrbijo nosače bander in neba, ki naj ne bodo ministranti.

12. V župnišču lahko dobite sedaj, po sveti maši, velikonočne oblate. Na voljo bodo do velike srede.

13. Zadaj imate novo župnijsko družino.

14. Ne pozabite na postno akcijo: molitve za duhovnike vsak večer in na  torkovo odpoved sladicam in sladkarijam za nove duhovne poklice, ne pozabite pa tudi na zdržek od mesnih jedi na postne petke.