5. postna nedelja

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek slovesni praznik sv. Jožefa, Jezusovega rednika, v torek Klavdija, mučenka, v sredo Serapion, škof, v četrtek Lea, spokornica, v petek Alfonz Turibij, škof, v soboto slovesni praznik Gospodovega oznanjenja, v nedeljo 6. postna - cvetna nedelja.

2. Danes bo ob 15h dekanijski križev pot iz Žej na Sveto Trojico, ob 20h pa srečanje prve zakonske skupine.

3. Hvala za včerajšnje čiščenje, prihodnjo soboto je na vrsti Vodnikova ulica.

4. V ponedeljek bo slovenski praznik sv. Jožefa. Zjutraj ne bo svete maše. Ob 9h se dobimo pred župniščem in bomo poromali na Vir za blagoslov naših družin. Ob 10h bo na Viru sveta maša. Zvečer bomo imeli sveto mašo ob 18h, pri njej pa bo blagoslov mož in fantov. Vabljeni.

5. V sredo bo poleg oznanjenih maš še 7. dan za + Ano Breceljnik na Krtini.

6. V četrtek bo ob 17.30 izpostavitev in tiho češčenje pred Najsvetejšim, v tem času možnost svete spovedi, ob 19h pa seja Župnijskega pastoralnega sveta.

7. V petek bo v župnijski cerkvi v Domžalah dekanijski spovedni dan. Med 7h in 19h bosta na voljo dva spovednika. Spovedovanje bo tudi tu od 17.30 do svete maše. Ob 19h bo srečanje animatorjev oratorija.

8. V soboto bomo v naprej praznovali Gospodovo oznanjenje, sveti maši bosta ob 8h v Škocjanu in ob 9h v župnijski cerkvi. Pri obeh mašah bo blagoslov žena in deklet. Zvečer bo sveta maša cvetne nedelje in ne bo blagoslova.

9. V soboto zvečer in v nedeljo bo cvetna nedelja, pri vseh mašah bo blagoslov zelenja, pri sveti maši ob 10h bo blagoslov pred cerkvijo. Popoldne bo postno romanje na Veselo goro pri Šentrupertu. Prijavite se ali v kiosku ali v župnišču.

10. Pred kioskom lahko dobite oljčne vejice, kar boste ob tem darovali, bo šlo za vzdrževanje obalnih župnij, ki versko niso najmočnejše.

11. V župnišču lahko prejmete oblate za velikonočno praznovanje.

12. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.

13. Ne pozabite na postno akcijo spoštovanja do hrane – kupimo, kar potrebujemo; pojemo, kar vzamemo.