binkošti

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek praznik Marije, Matere Cerkve, binkoštni ponedeljek, v torek Marcelin in Peter, mučenca, v sredo ugandski mučenci, v četrtek Peter Veronski, mučenec, v petek Bonifacij, škof, v soboto Norbert, škof, v nedeljo praznik Svete Trojice.

2. S ponedeljkom začenjamo običajen urnik svetih maš v župnijski cerkvi. V torek bo sveta maša zjutraj. Na podružnicah se bodo svete maše začele 22.6. Zvečer bo češčenje Najsvetejšega samo še ob sobotah.

3. V cerkvi še vedno veljajo varnostni ukrepi: razdalja, maska in razkuževanje rok.

4. Jutri začenjamo sprejemati svete maše za drugo polovico leta (od začetka julija do konca leta), uradne ure za oddajo svetih maš bodo vsak dan po sveti maši.

5. V sredo se ob 18.30 začela priprava za veroučence 6. razreda, v četrtek pa se bo začela tridnevnica k prvemu svetemu obhajilu in sveti birmi.

6. V petek je prvi petek, dopoldne bo obhajilo bolnikov. Kdor ne želi, da ga obiščem, naj sporoči v župnišče.

7. V tem tednu lahko pridete k sveti spovedi v petek ob 18.15 v kaplaniji, ko bo v kaplaniji na voljo tuj spovednik.

8. V soboto zvečer bo 3. skupina 6. razreda imela obljubo ob koncu 2. triletke veroučne šole, v nedeljo pa bo ob 10h slovesnost prvega svetega obhajila za drugo skupino prvoobhajancev in ob 11.30 slovesnost svete birme za drugo skupino birmancev.

9. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.

10. Zadaj imate prijavnico za oratorij, prijave sprejemamo do vključno prihodnje nedelje (7.6.).

11. Oklic: Poročiti se želita: ženin Anton Zorc, biva Podreber 14c, župnija Polhov Gradec, in nevesta Jasmina Poljanc, bivajoča Zaboršt 36, župnija Brdo.