2. adventna nedelja

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek goduje Ambrož, škof, v torek slovesni praznik Brezmadežnega spočetja Device Marije, v sredo goduje Peter Fourier, redovni ustanovitelj, v četrtek spomin Loretske Matere Božje, v petek goduje Damaz I., papež, v soboto spomin Device Marije iz Guadalupe, v nedeljo 3. adventna nedelja.

2. V soboto vabim prostovoljce iz Aškerčeve ulice v Dobu, da pomagajo pospraviti cerkev.

3. Ob izhodu lahko dobite začasna tedenska oznanila, v katerih si lahko preberete razpored bogoslužij v prihodnjem tednu in liturgični listek za liturgični zvezek.

4. Vsak dan v adventnem času povabim vse veroučence in njihove starše, da se ob 19.30 priklopite na župnijski Youtube kanal. Na vrsti bodi 10 minutni filmčki, ki naj nam pomagajo k boljši pripravi na praznike. Hvala vsem, ki ste in boste sodelovali.

5. Če kdo pozna ljudi v svoji soseščini, ki v teh časih potrebujejo pomoč, naj to diskretno sporoči v župnišče.

6. Mnogi ste me spraševali, če bo možno dobiti koledarje. V ta namen bo pred kioskom možno dobiti Marijanski, enolistni in namizni koledar. Za praznovanje svetih večerov boste lahko dobili oglje in kadilo.

7. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.

8. Ker letos ne bomo imeli posebnega srečanja s svetim Miklavžem, bo ta obiskal našo youtube stran jutri ob 17h. Povabim vse družine z mlajšimi otroki, da si ogledate srečanje s svetim Miklavžem.

9. S ponedeljkom začnemo pobirati za svete maše v drugi polovici leta 2021. Kdor želi darovati za svete maše v tem obdobju, predvsem v januarju in februarju, naj vrže kuverto, z željenim datumom, namenom, darom in telefonsko številko v poštno režo župnišča. Lahko pa tudi pokličete župnika.

10. Ob izhodu iz cerkve je za vsakega posebej nekaj pustil tudi sv. Miklavž.