4. adventna nedelja

1. Godovi v prihodnjem tednu: do srede praznujemo božično devetdnevnico, v četrtek sveti večer, v petek slovesni in zapovedan praznik Gospodovega rojstva, v soboto goduje sveti Štefan, prav tako je državni praznik – dan samostojnosti, v nedeljo praznik svete Družine.

2. Hvala za čiščenje danes.

3. Ob izhodu lahko dobite začasna tedenska oznanila, v katerih si lahko preberete razpored bogoslužij v prihodnjem tednu in liturgični listek za liturgični zvezek.

4. Vsak dan v adventnem času, posebno p a v času devetdnevnice, vabim, da ob 19.30 pogledate adventni filmček, na sveti večer pa ob 17.30, ki naj nam pomaga k boljši pripravi na praznike. Hvala vsem, ki ste in boste sodelovali.

5. V kiosku lahko dobite koledarje in vse, kar potrebujete za praznovanje svetih večerov.

6. Jutri bo v kaplaniji od 9h naprej spovedoval p. Lojze Markelj.

7. V torek bo dopoldne obhajanje starejših in bolnih. Sporočite, če še koga obiščem.

8. Sodelovanje otrok v božični devetdnevnici:

- v ponedeljek 6. in 7. razred

- v torek 8. razred

- v sredo 9. razred

Na te dni naj veroučenci po sveti maši pridejo k sveti spovedi. Doma ponovite spovedni red in molitev kesanja.

9. Na sveti večer vas vabim, da blagoslovite vaše domove, otroška polnočnica bo ob 19h. Ker so škofje prepovedali polnočnice, bo ob polnoči besedno bogoslužje ob Jezusovem rojstvu.

10. Na božični dan bosta sveti maši ob 8h in 10h, obe združeni z darovanjem.

11. Na god sv. Štefana bosta sveti maši ob 8h in 10h.

12. Pred cerkvijo vas čaka plamen iz Betlehema, imenovan Betlehemska lučka miru. Poslanico ob tej akciji vam bo prebral bogoslovec Blaž.

13. Kdor želi priti tudi med tednom k sveti spovedi, povabljen, da pride po devetdnevnici.

14. Nabirko za današnjo nedeljo lahko vržete v nabiralnik ob izhodu iz cerkve, v nabiralnik župnišča ali preko spleta na tekoči račun. Bog povrni!

15. Kar se tiče zadnjih navodil Cerkve, pa naslednje: Ker ne želim sam izbirati, kdo bi lahko bil med 10 privilegiranimi, ki se lahko udeleži svete maše, hkrati si tudi ne znam predstavljati, da bi se lahko pravično  zmenili, kdo bo prišel in kdo ne bo, in ker ne bomo vpeljali službo vratarja, ki bo nekatere spustil v cerkev, druge pa poslal domov, velja naslednje:

- pri sveti maši sta lahko bralca beril,

- trije predstavniki tistih, ki ste darovali za sveto mašo,

- in dva ministranta.

Ostali, prosim, spremljajte bogoslužje od doma po spletu. Včasih je iz ljubezni do bližnjega potrebno preslišati kakšno pridobljeno pravico.