1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek goduje Klavdij, redovnik, v torek Julijana Koprska, mučenka, v sredo pepelnica, začetek postnega časa, v četrtek Frančišek Regis Clet, mučenec, v petek Konrad iz Piacenze, spokornik, v soboto perzijski mučenci in začetek celonočnega češčenja, v nedeljo 1. postna nedelja.

2. V soboto prosim Finžgarjevo ulico za čiščenje cerkve. Pridite po molitvi hvalnic.

3. V ponedeljek prosim veroučence 8. in 9. razreda, da se dobimo v času verouka pred cerkvijo.

4. V sredo bomo s sveto mašo in obredom pepeljenja začeli letošnji postni čas. Želim, da naj vsi veroučenci spremljajo to sveto mašo preko spleta, po sveti maši pa se vsi udeležite pepeljenja in kdor more tudi sv. obhajila. Sveta maša bo z nabirko.

5. V sredo bo ob 19.15 tudi srečanje za birmanske botre.

6. Postna postava: v pepelnico velja strogi post – zdržek od mesnih jedi in samo enkrat na dan se do sitega najemo, v petek velja obvezen zdržek od mesnih jedi.

7. V sredo bomo začeli tudi s postnimi filmčki ob 19.30. Namenjeni so vsem, posebej pa še veroučencem.

8. V sredo začenjamo tudi z vsakodnevnim postnim branjem Božje besede, ki bo potekal preko spleta med delavniki med 20h in 20.30 in v soboto med 19.30 in 20h. Izjema so le nedelje in prva postna sobota, ko se bo že začelo celonočno češčenje.

9. Kot sem že omenil, se bo v soboto po sveti maši začelo spletno celonočno češčenje. Povabljeni, da si vsak izbori vsaj 15 minut in daruje spanec, večer ali zgodnje jutro za blagoslov župnije, naših družin, novih duhovnih poklicev, edinosti našega naroda in krepitve vere, upanja in ljubezni med nami. Zaradi policijske ure bo cerkev med 21h in 7.30 zaprta. Vabljeni k Jezusu po spletu.

9. V nedeljo bo ob 8h sklep celonočnega češčenja z litanijami Kristusove Krvi, nato bo sveta maša. Ob 8h pa se bo v kaplaniji začelo spovedovanje v začetku posta, na voljo bo p. Lojze Markelj. Privoščimo si duhovno svežino za postne duhovne zmage.

10. Vsak dan ob 9h povabim k molitvi hvalnic, posebej v postnem času.

11. Ob izhodu lahko prejmete liturgični listek, oznanila in bonbon, blagoslovljen z blagoslovom svetega Blaža.

12. Kljub pustnemu torku ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.