5. postna nedelja

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek goduje Lea, spokornica, v torek Alfonz Turibij, škof, v sredo Katarina Švedska, redovnica, v četrtek slovesen praznik Gospodovega oznanjenja, v petek Evgenija, mučenka, v soboto Peregrin, redovnik, v nedeljo 6. postna – cvetna nedelja.

2. Postna postava: na vse postne petke velja obvezen zdržek od mesnih jedi.

3. Vsak dan ob 9h povabim k molitvi hvalnic, zvečer ob 19.30 h gledanju poučnih postnih filmčkov in zvečer k poslušanju Božje besede in češčenju.

4. Križevemu potu lahko prisluhnete vsak petek in nedeljo ob 15h. Tako vas danes ob 15h povabim, da na dekanijskem križevem potu skupaj premišljujemo Jezusovo trpljenje.

5. Ob izhodu lahko prejmete liturgični listek in začasna oznanila, oddate pa lahko tudi nedeljski dar.

6. Ne pozabite na torkov post od sladkarij in sladic za nove duhovne poklice.

7. V četrtek bo slovesni praznik Gospodovega oznanjenja. Sveti maši bosta ob 8h in 18h, vsi, posebno žene, matere in punce vabljeni k spletni sveti maši in k svetemu obhajilu. Sveta maša bo z nabirko.

8. Prihodnjo nedeljo bo od 8h naprej v kaplaniji priložnost za sveto spoved.

9. V župnišču lahko po nedeljskih svetih mašah in ob uradnih urah med delavniki prejmete oblate.

10. Oljčne vejice bom prihodnji teden blagoslovil, potem pa jih boste lahko dobili, ko boste prišli k sv. obhajilu.

11. Župnijski pastoralni svet je za vsak teden izbral posebno postno spodbudo: za peti postni teden nas vabi, da bi v tednu družine, ki je pred nami, vsak dan izbrali družino, ki je v stiski in zanjo zmolil desetko rožnega venca.