velika noč

1. V prihodnjem tednu velika noč odmeva v velikonočnem ponedeljku in ostalih dneh velikonočne osmine, ki se zaključi z belo nedeljo, nedeljo Božjega usmiljenja.

2. Na velikonočni ponedeljek bosta sveti maši ob 8h in 10h preko spleta. Po sveti maš ob 8h bo možno prejeti sveto obhajilo v Dobu, na Krtini in v Škocjanu, po sveti maši ob 10h pa na Sveti Trojici in v Dobu. Sveti maši bosta z nabirko.

3. Prihodnjo soboto povabim Kersnikovo ulico k čiščenju.

4. Vsak dan razen ponedeljka povabim ob 9h k molitvi hvalnic in zvečer k češčenju.

5. Večerne svete maše ostanejo ob 18h.

6. V torek bo po sveti maši (ob 19.15) spletni sestanek za starše birmancev.

7. Hvala ključarju Davidu Prašnikarju za mizo, na katerem stoji Božji grob oz. je stala ječa, hvala Mariji Resnik Mahkota za nekaj novih prtov v zadnjem trenutku, hvala Gašperju Slaparju za ogenj in žerjavico na veliko soboto zjutraj, hvala ministrantom, hvala organistom, ki so bili hkrati tudi pevci, pomočnikom, pritrkovalcem, hvala za pripravo cerkve in prte, hvala vsem, ki ste spremljali velikonočno tridnevje preko spleta, in ki niste pustili, da bi vas trenutno stanje odvrnilo od Vstalega. Bog povrni!

8. Posebna zahvala bogoslovcu Blažu, ki je bil ministrant, kantor in ceremonier. Bog povrni!

9. Hvala tudi vsem, ki ste v tem času v župnišče prinesli različne dobrote: kruh, regrat, mesne izdelke, sladice in ostale pozornosti. Hvala!

10. Velika noč pomeni tudi, da nas Jezus prav posebej vabi k velikonočni evharistični mizi; v tem duhu vas povabim k obhajilu v naslednje pol ure in k ofru - darovanju za potrebe župnije. Bog povrni!