5. velikonočna nedelja

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek praznik apostolov Filipa in Jakoba ml., v torek goduje Florijan, mučenec, v sredo Gotard, menih, v četrtek Dominik Savio, dijak, v petek Gizela, opatinja, v soboto obletnica posvetitve ljubljanske stolnice, in v nedeljo 6. velikonočna nedelja.

2. V soboto po hvalnicah prosim prostovoljce iz Ljubljanske ceste – jug za čiščenje župnijske cerkve.

3. V tem tednu bo verouk v živo, vse napotke vam bodo poslali posamezni kateheti.

4. Umrla je Francka Cerar iz Doba, ki jo bomo pokopali v ponedeljek v Dobu. Povabljeni k molitvi za pokojno in k spremljanju pogrebne svete maše v ponedeljek ob 18h preko spleta.

5. Umrla je Ivana Cerar iz Rače, ki jo bomo pokopali v ponedeljek v Dobu. Povabljeni k molitvi za pokojno in k spremljanju pogrebne svete maše v ponedeljek ob 19h preko spleta.

6. V torek goduje sv. Florijan, zavetnik gasilcev. K sveti maši vabim predstavnike gasilskih društev s področja naše župnije.

7. Umrla je  Katarina Cerar Burja iz Krtine, ki jo bomo pokopali v sredo v Dobu. Povabljeni k molitvi za pokojno in k spremljanju pogrebne svete maše v sredo zvečer preko spleta.

8. V četrtek na prvi četrtek goduje sv. Dominik Savio, zavetnik ministrantov. V četrtek vabim k sveti maši vse ministrante.

9. V petek je prvi petek, dopoldne bo obhajilo bolnikov, zvečer pa možnost svete spovedi pred sveto mašo.

10. Danes začenjamo Marijin mesec maj. Šmarnična pobožnost bo ob nedeljah pri sveti maši ob 10h, ostale dni pa se tako organizirajte, da boste starši vodili šmarnice za okoli 10 otrok. Zbirate se lahko ob kapelicah, na dvorišču, kjer se vam zdi primerno in varno. V župnišču dobite šmarnično branje in program srečanja. Želim, da se prav vsak veroučenec vključi v eno šmarnično skupino.

Trenutno je že skupina v Turnšah, na Podrečju in Viru, v Dobu na Aškerčevi, na Kidričevi, na Župančičevi, na Gorjuši, na Sveti Trojici, v Kokošnjah, v Zalogu, na Studencu, v Škocjanu in v Brezju. Možnosti je še dovolj.

11. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.