binkošti

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek praznik Marije, pomočnice kristjanov – Marije Pomagaj, v torek goduje Beda Častitljivi, duhovnik, v sredo Filip Neri, duhovnik, v četrtek Alojzij Grozde, mučenec, v petek German Pariški, škof, v soboto Maksim Emonski, škof, in v nedeljo praznik Svete Trojice in slovesnost prvega svetega obhajila.

2. Hvala za današnje čiščenje cerkve.

3. V ponedeljek ne bo verouka za veroučence 8. razreda.

4. V sredo bomo začeli pripravo na prvo obhajilo z začetkom tridnevnice. Povabim k molitvi za letošnje prvoobhajance in za njihove družine.

5. V petek bo ob 18h spovedovanje za prvoobhajance in njihove starše. V kapalniji bo spovedoval p. Lojze Markelj, če bi še kdo drug želel k sveti spovedi, lepo povabljen.

6. V soboto ob 20h bo prvo skupno srečanje za animatorje letošnjega oratorija.

7. V nedeljo bomo praznovali slovesni praznik Svete Trojice, pri svetih mašah ob 9.30 in 11h bomo imeli slovesnost prvega svetega obhajila. Obe sveti maši bosta v primeru suhega vremena zunaj. Prihodnjo nedeljo bodo svete maše, torej, ob 8h, 9.30 in 10h.

8. Še enkrat spodbujam vse veroučence, da se pridružite šmarničnim skupinam.

9. Župnijska cerkev je že en teden odprta za vse svete maše in pobožnosti. Držite se razdalje (metra in pol med gospodinjstvi), nosite maske in si obvezno razkužujte roke . Še vedno bomo prenašali vse aktivnosti v župnijski cerkvi preko spleta, pač pa bo sveto obhajilo med tednom samo med sveto mašo. Ob nedeljah pa tudi po le-teh.

10. V tem tednu še ne bo dopoldanskih hvalnic.

11. Župnik iz Črenševcev me je prosil, če lahko enkrat v tednu v župnišču prespi njihov organist, Danijel Kóvač, poročen, oče treh otrok, da se mu ni treba vračati nazaj v Prekmurje. Oznanjam, da boste mirni, če bo nepoznan človek prihajal in se vračal v župnišče. Ko bo v Dobu, bo pri večerni sveti maši tudi orglal.

12. Oklic: poročiti se želita ženin Matej Kotnik, Turnše 44, župnija Dob, in Neža Železnik,m Ahlinova 15, župnija Škofljica. Par priporočam v molitev.

13. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.