Sveta Trojica

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek praznik Obiskanja Device Marije in sklep šmarnic, v torek goduje Justin, mučenec, in začetek meseca posvečenega Jezusovemu Srcu, v sredo Marcelin in Peter, mučenca, v četrtek slovesni in zapovedan praznik Svetega rešnjega Telesa in Krvi, v petek goduje Peter Veronski, redovnik, v soboto Bonifacij, škof, in v nedeljo 10. nedelja med letom in slovesnost svete birme.

2. Hvala za današnje čiščenje cerkve.

3. V ponedeljek ne bo verouka za veroučence 3. razreda.

4. V ponedeljek bomo začeli pripravo na sveto birmo z začetkom šestdnevnice. Povabim k molitvi za letošnje birmance, njihove botre in družine. Zvečer ob 20h bo sestanek za starše birmancev v živo pred župniščem.

5. V torek bo ob 20h srečanje katehetov v župnišču.

6. V sredo bo ob 20h seja župnijskega pastoralnega sveta.

7. V četrtek je slovesni in zapovedan praznik svetega rešnjega telesa in krvi. Sveti maši bnosta ob 8h in 19h. Ob 18h nas bo obiskal letošnji birmovalec nadškof dr. Anton Stres in se srečal z birmanci, botri in starši.

8. V petek bo prvi petek, dopoldne bo obhajilo bolnikov in ostarelih. Ob 18h bo spovedovanje za birmance, botre in starše. V kaplaniji bo spovedoval p. Lojze Markelj, če bi še kdo drug želel k sveti spovedi, lepo povabljen.

9. V soboto ob 9h bo drugo skupno srečanje za animatorje letošnjega oratorija.

10. V nedeljo bomo imeli dvojno praznovanje. Najprej bo zjutraj ob 6.30 sveta maša in po njej telovska procesija z letošnjimi prvoobhajanci. Prosim, da pripravite kapelice in okolico poti procesije. Ob 10h bomo imeli slovesnost svete birme. Sveai maša bo v primeru suhega vremena zunaj. Prihodnjo nedeljo bodo svete maše, torej, ob 6.30 in 10:00.

11. Hvala vsem, ki ste vodili oz. se udeleževali šmarničnih srečanj. V ponedeljek naj še po skupinah sklep, ob sklepu verouka, 13. 6., pa boste dobili pohvale za priden obisk. Vse, ki ste vodili šmarnice povabim, da mi pošljete seznam vseh otrok, ki so se redno udeleževali šmarničnih srečanj.

12. Zadaj dobite prijavnico za oratorij.

13. Oklic: poročiti se želita ženin Franci Mlakar, Hrastulje 47, župnija Škocjan pri Novem mestu, in Ana Kovač, Krtina 11a, župnija Dob. Par priporočam v molitev.

14. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.