4. postna nedelja

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek goduje Proterij, škof, v torek Bertold, redovnik, v sredo Janez Klimak, opat, v četrtek Gvido, opat, v petek Tomaž Tolentinski, misijonar, v soboto Frančišek Paolski, puščavnik, prihodnjo nedeljo bo 5. postna – tiha nedelja.

2. Hvala za včerajšnje čiščenje, prihodnjo soboto je na vrsti Gorjuša.

3. Danes bo ob 14h veroučni križev pot v Dobu, ki se ga udeležijo vsi veroučenci, popoldne bo duhovna obnova starejših ministrantov.

4. V ponedeljek nadaljujemo z zbiranjem pomoči za Ukrajino.

5. V sredo vabim k molitvi rožnega venca po sveti maši.

6. V četrtek bo prvi četrtek, pol ure pred sveto mašo bo molitev za nove duhovne poklice, po sveti maši bo priprava na krst.

7. V petek bo prvi petek, dopoldne bo obhajilo bolnikov in ostarelih po domovih, zvečer bo ob 18h križev pot, ki ga pripravlja mladina.

8. V petek se odpravljajo na duhovne vaje veroučenci 9. razreda, spremljajmo jih z molitvijo.

9. V soboto bo ob 19.30 češčenje Najsvetejšega s Taizejskimi spevi, ob 20h pa bo mladinski verouk za 1. letnik.

10. Prihodnjo nedeljo bo vsa nabirka za pomoč Ukrajini, pri sv. maši ob 10h se bodo predstavili veroučenci 8. razreda.

11. Ponavljam župnijski postni akciji: ob 20h se po vseh cerkvah župnije oglasi zvon miru, ki vabi k molitvi za mir. Bitje zvona hkrati začenja uro brez ekranov (med 20h in 21h). Privoščite si druženje, pogovor, sprehod, knjigo .. skratka malce se odklopite.

12. Za Ukrajino zbiramo zdravila proti bolečinam in antibiotike, povoje in gaze, zdravila za zmanjševanje krvavitev in pripomočke za ustavljanje krvavitev, odeje, posteljnine in brisače, plenice in vložke in hrano, ki ne potrebuje hladilnika. Vse to zbiramo še prihodnji teden v župnijskem centru po naslednjem urniku: vsak delavni dan (od ponedeljka do petka) med 16h in 17h, ter torek in četrtek med 9h in 10h. Ne zbiramo oblek. Bog povrni!

13. Poleg oznanjenih sv. maš bosta v tem tednu še:

- 7. dan za + Marijo Habjan v četrtek zvečer,

- 7. dan za + Rozalijo Resnik soboto zjutraj v Škocjanu.

14. Prosim, če v prihodnjem tednu poravnate svoje obveznosti za romanje v Fatimo oz. Rim.

15. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.