PRAZNOVANJE GOSPODOVEGA TRPLJENJA IN VSTAJENJA V NAŠI ŽUPNIJI

Velika ponedeljek (11. 4.):

Dopoldne bo obhajanje ostarelih in bolnih pred veliko nočjo.

Veliki četrtek (14. 4.):

Ob 9h bo krizmena maša v ljubljanski stolnici.

Ob 19h bo sveta maša ob spominu zadnje večerje, med katero sta bila postavljena zakramente svete evharistije in svetega reda ter udejanjena zapoved ljubezni.

Po »slavi« bodo utihnile orgle in zvonovi.

Po sveti maši bodo prostovoljke Karitas vodile molitev rožnega venca ob Jezusu v ječi. Povabljeni, da se zadržite v cerkvi.

Veliki petek (15. 4.):

Ta dan je strogi post.

Ob 15h, v času Jezusove smrti, se bomo zbrali in molili pri križih.

To je edini dan v letu, ko ni svete maše, pač pa potekajo obredi velikega petka, ki se bodo začeli ob 19h. Obredi imajo štiri dele: bogoslužje Božje besede, češčenje križa, obhajilo in prenos v Božji grob.

Po obredih nas mladinci vabijo, da ostanemo in z njimi molimo ob Božjem grobu.

Velika sobota (16. 4.):

Ob 6.30 bo blagoslov ognja in vode, nato pa bomo izpostavili Najsvetejše v celodnevno češčenje. Vabljeni po razporedu:

7h: Dob                                                13h: Češenik, Turnše

8h: Krtina                                             14h: Podrečje, Zaboršt

9h: Škocjan                                          15h: Rača, Račni Vrh

10h: Sveta Trojica, Žeje                          16h: Brezje, Prevalja

11h: Laze, Gorjuša, Brezovica                 17h: Dob

12h: Dob                                               18h: Zalog, Kokošnje

Čez dan bodo tudi blagoslovi velikonočnih jedil:

9h: Podrečje                                          13h: Škocjan

9:30: Turnše                                          13:30: Laze (pri križu)

10h: Dob                                               14h: Dob

10:30: Kokošnje  (pri kapelici)                  14:30: Rača (pri kapelici)

11h: Krtina                                             15h: Sveta Trojica

16h: Dob

Ob 20h se bo začela slovesna vigilija (čujenje) Gospodovega vstajenja. S seboj prinesite sveče (lahko jih dobite tudi v cerkvi). Začne se z blagoslovom velikonočnega ognja, s katerim prižgemo velikonočno svečo, ki predstavlja vstalega Kristusa. Ta razsvetli temno cerkev in osmisli tudi naša življenja. Po hvalnici velikonočni sveči bomo prisluhnili zgodovini odrešenja, ki je zapisana v Svetem pismu. Pri slavi se bodo zopet razvezali zvonovi in orgle. Slovesen vzklik »aleluja« bo naznanil vstajenje Božjega Sina. Ob krstnem bogoslužju bomo zopet obnovili zvestobo Bogu, s katerim se bomo v sveti evharistiji znova srečali.

Velika noč (17. 4.):

Jutranja sveta maša bo ob 6h in bo združena z vstajenjsko procesijo. Prosim nosače župnijskega bandera in neba za sodelovanje.  Poskrbimo za red, zbranost in molitveno vzdušje med procesijo.

Druga sveta maša bo ob 10h. Pri obeh bo darovanje za cerkev in sicer ob koncu svete maše.

Velikonočni ponedeljek (18. 4.):

7h: Sveta maša v Škocjanu z blagoslovom pokopališča.

8h: Sveta maša na Krtini z blagoslovom pokopališča.

915: Sveta maša na Sveti Trojici z blagoslovom pokopališča.

1030: Sveta maša v Dobu z blagoslovom pokopališča.

Velika noč je razlog našega veselja, ker smo zapisani življenju tudi po smrti. Prav je, da se tega poveselimo tudi z našimi rajnimi, s katerimi se nekoč spet srečamo, in za njih molimo.

Vso osmino praznujemo velikonočni praznik, ki ga bomo zaključili na Belo nedeljo, nedeljo Božjega usmiljenja.

Doživeto velikonočno tridnevje ter veselje, da je prav vsak izmed nas odrešen in ljubljen, Vam vsem željo župnik Jure, diakon Tadej in bogoslovec Matjaž.