žegnanjska nedelja

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek goduje Mati Terezija, redovnica, v torek Zaharija, prerok, v sredo Marko Križevčan, mučenec, v četrtek praznik rojstva Device Marije, v petek goduje Peter Klaver, misijonar, v soboto Nikolaj Tolentinski, redovnik, v nedeljo 24. nedelja med letom, katehetska nedelja.

2. Hvala za včerajšnje čiščenje, prihodnjo soboto je na vrsti Finžgarjeva ulica.

3. Danes ob 20h je srečanje starejših ministrantov.

4. Umrl je Anton Baloh iz Škocjana. Pogreb bo v ponedeljek ob 13h, pokojnika priporočam v molitev.

5. V torek po jutranji maši ne bo uradnih ur.

6. V sredo bo ob 18h sveta maša na Krtini.

7. V četrtek bo mali šmaren, sveti maši bosta ob 8h in 19h. Pred večerno sv. mašo bo tiho češčenje Najsvetejšega, po večerni sveti maši pa bo priprava na krst.

8. V petek bo ob 18h obvezno srečanje vseh mlajših ministrantov.

9. V soboto bo na Brezjah škofijsko molitveno srečanje za nove duhovne poklice. Molitvena ura se bo začela ob 9h, sveta maša pa ob 10h. Srečanje bo potekalo pod geslom: 'Pojdi in popravi mojo Cerkev!', kar nas spodbuja, da s pričevanjem in molitvijo stojimo ob strani vsem, ki jih Bog ogreva za svoj vinograd. V župnišču se lahko prijavite za dekanijski avtobus.

10. Prihodnjo nedeljo bo katetehetska nedelja, po vseh svetih mašah bo blagoslov torb, pri sveti maši ob 10h pa bo predstavitev katehetov.

11. V nedeljo bo nato župnijski dan, ob 14h se bo začelo s tombolo, kjer bo glavni dobitek možnost odhoda v Sveto deželo, kjer bo župnija krila polovico cene. Nato bo možnost druženja, malice in športne igre, kjer vas povabim na odprto prvenstvo Doba v namiznem tenisu. Vsi lepo vabljeni!

12. Romanje v Sveto deželo je bilo razgrabljeno v enem dnevu. Prijavljenih je trenutno 49, zadnji se bo odločil po tomboli prihodnjo nedeljo. Za vse ostale, ki ste ostali doma, pa morda informacija, da bomo podobno romanje ravno zaradi interesa mnogih poizkušali izpeljati še spomladi.

6. Vsak dan lahko pridete in vpišete otroke k verouku po večerni sveti maši.

13. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.

14. Oklic: sveti zakon želita skleniti ženin Klemen Kreft, Društvena ul. 14, župnija Lj. Moste, in nevesta Urška Gabrič, ki živi na istem naslovu. Par priporočam v molitev.

15. Zahvala vsem, ki skrbijo za župnijsko cerkev: ključarji (Danetu za košnjo), organisti, pevci, ministranti, ga. Milka in čistilci, pritrkovalci …