Marija, sveta Božja Mati

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek goduje Bazilij Veliki, škof, v torek spomin  presvetega Jezusovega imena, v sredo goduje Elizabeta Seton, redovnica, v četrtek Janez Nepomuk Neumann, škof, trethji sveti večer,  v petek slovesni praznik Gospodovega razglašenja ali svetih treh kraljev, v soboto goduje Rajmond Penjafortski, duhovnik, v nedeljo Nedelje Jezusovega krsta.

2. Hvala za petkovo čiščenje cerkve, prihodnjo soboto je na vrsti Vegova ulica.

3. Jutri, na dela prost dan, bo sveta maša ob 9h.

4. Umrl je Boštjan Osolnik z Ljubljanske ulice v Dobu, Pokojnega priporočam v molitev.

5. V sredo bo pri večerni sveti maši maša zadušnica za + papeža Benedikta XVI.

6. V četrtek bo prvi četrtek in tretji sveti večer, ne pozabimo blagosloviti in pokaditi domove. Pred sveto mašo bo molitev za nove duhovne poklice, po sveti maši pa priprava na krst.

7. V petek bomo praznovali slovesen praznik svetih treh kraljev, sveti maši bosta ob 8h in 18h. K večerni sveti maši vabim tudi veroučno šolo. Veroučenci naj si doma izdelajo krone v spomin na svete tri kralje in naj z njimi pridejo k sveti maši. Ob 17.45 bomo imeli pobožnost v čast Jezusovemu Srcu na prvi petek v mesecu. Otroci naj k sveti maši prinesejo adventne hranilnike, ki so bili v sredini adventnega koledarja.

8. V soboto se bo ob 9h začelo trikraljevsko koledovanje. Zbor kolednikov pa je pred župniščem ob 8.30. Prosim, če se po ulicah v Dobu in po vaseh organizirajo skupine za koledovanje. Vsaka naj ima spremljevalca. Imena in teritorij mi sporočite v župnišče do četrtka.

9. V nedeljo bo januarsko krščevanje.

10. V soboto zvečer bo poleg oznanjenih maš še sveta maša za + Viljema Pevca ob 7. dnevu.

11. Prihodnji teden bomo prenašali sveti maši na praznik zvečer in v nedeljo ob 8h.

12. Ne pozabite na torkov zdržek od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.