5. postna nedelja

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek goduje Peregrin, redovnik, v torek Proterij, škof, v sredo Bertold, redovni ustanovitelj, v četrtek Janez Klimak, opat, v petek Gvido, opat, v soboto Tomaž Tolentinski, misijonar, in v nedeljo 6. postna, cvetna nedelja.

2. Jutri bo ob 15h bo dekanijski križev pot iz Žej na Sveto Trojico, povabim vse, da se kot gostitelji udeležimo premišljevanja Jezusovega trpljenja.

3. Hvala za včerajšnje (petkovo) čiščenje cerkve, prihodnjo soboto je na vrsti Gorjuša.

4. V ponedeljek prosim vse starše prvoobhajancev za zanesljivo udeležbo pri verouku prvoobhajancev; ob 20h bo Šola za zakon.

5. V sredo bo ob 19h spletno srečanje botrov letošnjih birmancev.

6. V četrtek, petek in soboto bo ob 17h spovedovanje pred prazniki.

7. V četrtek bo po sveti maši priprava na krst.

8. V petek bo v Domžalah spovedovanje pred praznikom. Med 7h in 19h bosta na voljo dva spovednika.

9. V soboto bo ob 20h spovedovanje mladine. Vabim vse mladinske skupine k dobri pripravi doma.

10. V nedeljo bo od 6.15 do 11h v župnijski cerkvi spovedoval jezuit. p. Marjan Kokalj.

11. Ne pozabite na torkov zdržek od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice in petkov zdržek od mesa.

12. V župnišču lahko danes ali jutri po sveti maši in cel teden pri uradnih ur prejmete oblate. Hvala Majdi rokavec za peko in dobro voljo.

13. Pred kioskom lahko dobite oljčne vejice za praznovanje cvetne nedelje, kar boste ob tem darovali, gre za vzdrževanje priobalnih župnij. Bog povrni!

14. Letošnja skupna župnijska postna akcija je, da pridemo vsaj enkrat k sveti maši tudi med tednom. Ker naša postna lučka nima več izdatne zaloge voska, povabim, da se v prihodnjem tednu bolj potrudimo.