cvetna nedelja

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek goduje Rihard, škof, v torek Izidor Seviljski škof, v sredo Vincencij Ferrer, duhovnik, v četrtek veliki četrtek, v petek veliki petek, v soboto velika sobota, v nedeljo slovesno praznovanje Jezusovega vstajenja – velika noč.

2. Hvala za današnje čiščenje, prihodnjo petek so na vrsti Kokošnje.

3. Danes bo ob 14h postno romanje v Polhov Gradec. Ker je naročen velik avtobus, lahko pride vsak, kdor želi, brez prijav. Ob 20h bo srečanje starejših ministrantov.

4. V ponedeljek bo popoldne bo spovedovanje veroučne šole, ki naj se dobro pripravi na sv. spoved. Ob 17h bodo prvikrat k sveti spovedi pristopili letošnji prvoobhajanci. Spremljajmo jih z molitvijo.

5. V torek bo dopoldne obhajilo bolnih in ostarelih; sveta maša pa bo samo zvečer.

6. V torek in sredo bo od 17h naprej še možnost prejema svete spovedi.

7. V četrtek bo ob 9h v stolnici krizmena maša in ob 19h sveta maša in spomin zadnje večerje. Po sv. maši povabljeni k molitvi rožnega venca ob Jezusovi ječi, ki ga vodi Karitas.

8. V petek bo ob 15h molitev pri križih, soseske povabim, da se same organizirajo. Ob 19h bodo obredi velikega petka. Po obredih pa molitvena ura mladine ob Božjem grobu.

9. V soboto bo ob 6.30 blagoslov ognja in vode, potem pa cel dan češčenje Najsvetejšega ob Božjem grobu in blagoslovi velikonočnih jedil po urniku objavljenem v Župnijski družini. Vzemimo si čas tudi za Jezusa. Ob 20h se bo začela velikonočna vigilija, s seboj prinesite sveče.

10. V nedeljo, na sveto veliko noč, bo ob 6h vstajenje in če bo suho vreme tudi procesija, nato sveta maša. Druga sveta maša bo ob 10h. Pri obeh bo darovanje za dvorišče.

11. V župnišču lahko do vključno velike srede prejmete oblate za praznovanje velike noči.

12. Hvala Alešu Lešniku in Vilarju za spomladansko rezanje dreves, ter Danetu in Vilmi Anžlin za pospravljanje. Bog povrni!

13. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice in v petek na strogi post: zdržek od mesa in le enkrat se lahko do sitega najemo.