1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek goduje Amalija, redovnica, v torek praznik Benedikta, opata in zavetnika Evrope, v sredo godujeta Mohor in Fortunat, mučenca, ki sta tudi drugotna zavetnika ljubljanske škofije, v četrtek goduje Henrik II., cesar, v petek Kamil de Lellis, duhovnik, v soboto Bonaventura, škof, v nedeljo 15. nedelja med letom.

2. Hvala za današnje čiščenje, prihodnjo soboto so na vrsti Turnše

3. V preteklem tednu je prišlo pismo in z njim dekret nadškofa Stanislava Zoreta, s katerim je Roka Pogačnika, do sedaj duhovnega pomočnika v župniji Dobrepolje – Videm, imenoval za kaplana v župniji Dob. Službo bo nastopil 1. avgusta letos. Podprimo ga z molitvijo.

4. Ta teden nadaljujemo s poletnim urnikom svetih maš, vse večerne maše bodo ob 20h, v torek ob 8h in v četrtek izjemoma ob 7h.

5. Izjema bo zato, ker bo v četrtek skupno romanje upokojenskega društva Naš dom Dob in župnije na Svete Višarije. Imamo še tri prosta mesta. Prijavite se v župnišču.

6. V petek bo po sveti maši priprava na krst.

7. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.