1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek goduje Maksimilijan Kolbe, mučenec, v torek slovesni in zapovedan praznik Marijinega vnebovzetja, v sredo god Roka, romarja in spokornika, v četrtek goduje Evzebij, papež, v petek Helena, cesarica, v soboto Janez Eudes, duhovnik, v nedeljo 20. nedelja med letom, žegnanje v Škocjanu.

2. Hvala za današnje čiščenje, prihodnjo soboto je na vrsti Bevkova ulica.

3. V prihodnjem tednu bodo uradne ure v ponedeljek, četrtek in petek.

4. Kljub temu, da ni pisana v oznanilih, bo sveta maša tudi v ponedeljek ob 20h za + Moniko Ahčin, 30. dan.

5. Na veliki šmaren bodo svete maše samo v Dobu: ob 6.30, 8h in 10h.

6. Na god sv. Roka bodo svete maše ob 8h, 10h in 17h, vse svete maše bodo na Krtini, sklep bo vodil kaplan Rok Pogačnik, godovnjak. PO svetih mašah ob 10h in 17h bo pogostitev, zato vas Krtinci in turistično društvo Rača vabijo, da jim pomagate s peko, in le to dostavite v sredo med 8h in 9h v spodnji prostor mežnarije na Krtini.

7. V nedeljo bodo svete maše ob 8h na Krtini, ob 9h na Sveti Trojici, ob 10h sveta maša v Škocjanu ob 252. obletnici posvetitvi podružne cerkve.

8. Do konca tedna lahko še oddate prispevek za prizadete v poplavah, bom pa do prihodnje nedelje še premislil, kako bomo kot župnija pomagali. V tem tednu velja spodbuda, ki jo že udejanjajo nekateri skavti, da po svojih močeh pomagate pospravljati in odstranjevati umazanijo in nanošeni material.

9. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.