župnijsko žegnanje

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek goduje Avguštin, škof, v torek spomin mučeništva Janeza Krstnika, v sredo Feliks, mučenec, v četrtek Rajmund Nonat, redovnik, v petek Egidij, opat, v soboto Marjeta, devica, v nedeljo 22. nedelja med letom in žegnanje v župnijski cerkvi.

2. Hvala za današnje čiščenje, prihodnjo soboto je na vrsti Češeniška ulica.

3. V četrtek bo prvi četrtek: pol ure pred sveto mašo bo molitev za nove duhovne poklice, nato pa bo izlet izlet pridnih veroučencev, ki so hodili k sveti maši tudi med počitnicami. Odhod je ob 9h izpred župnišča, prijavite se danes ali jutri preko smsa oz. maila župniku ali kaplanu.

4. V petek bo prvi petek, dopoldne bo obhajilo bolnikov in ostarelih, po večerni sveti maši pa bo zadostilna pobožnost v čast Jezusovemu Srcu. Pred sveto mašo bo priložnost za sveto spoved.

5. V nedeljo župnijska cerkev praznuje 261. rojstni dan. Vse nedeljske svete maše bodo znova v Dobu in združene z darovanjem za dvorišče.

6. Tudi letos bomo imeli darovanje po gospodinjstvih za prenovo dvorišča. Vsako gospodinjstvo naj bi darovalo 100 € oz. kolikor zmore (manj ali več). Vsem Bog povrni.

7. Oklic: poročiti se želita ženin Anej Zafred, bivajoč Kal 116, župnija 116, in Ana Grošelj, stanujoča Krtina 21, župnija Dob. Par priporočam v molitev.

8. Zadaj dobite novo številko Župnijske družine, v kateri je predstavljen veroučni urnik in vse potrebno za začetek novega veroučnega leta.

9. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.