1. adventna nedelja

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek goduje Janez Damaščan, duhovnik, v torek Sava, opat, v sredo Nikolaj, škof, v četrtek Ambrož, škof, v petek slovesni praznik Brezmadežnega spočetja Device Marije, v soboto Juan Diego, videc iz Guadalupe, v nedeljo 2. adventna nedelja.

2. Prihodnjo soboto je za čiščenje na vrsti Ulica 7. avgusta.

3. Danes se starejši ministranti odpravljajo na adventno duhovno obnovo, ob 15.30 bo za otroke do vključno 3. razreda OŠ miklavževanje v župnijski cerkvi za Krajevno skupnost Dob, ob 17h pa v škocjanski cerkvi za KS Krtina.

4. V ponedeljek bo po sveti maši srečanje Karitas, ob 19.30 pa bo adventni roditeljski sestanek za vse starše veroučencev.

5. V torek bo ob 19h dobrodelni koncert Karitas v cerkvi v Domžalah.

6. V sredo bo ob 20h molitev žen za može pred Najsvetejšim.

7. V petek praznujemo Brezmadežno spočetje Device Marije, ki je den izmed praznikov, ki ga praznujemo skupaj z veroučno šolo, zato prosim za zanesljivo udeležbo. Ob 20h bo mladinski verouk za 1. letnik.

8. V soboto bo ob 20h srečanje mladinskega verouka za 2., 3. in 4. letnik.

9. V nedeljo bomo ob 10h gostili čebelarsko društvo Krtina-Dob in njihove sotrudnike ter molili za njihovo delo in pokojne čebelarje.

10. Gospod kaplan želi obuditi adventne zornice, ki so dolgo na naših tleh veljale za lepo spodbudo v pripravi na božič. Zornica je zgodnja jutranja sveta maša. V naši cerkvi se bo obhajala v ponedeljek, sredo in petek ob 6h. Vabljeni.

11. Spovedovanje v prihodnjem tednu: župnik v četrtek med 17h in 18h in kaplan v soboto med 9h in 10h.

12. Vabim, da se prijavite za gostitelje mladih romarjev za novoletno taizejsko srečanje v Ljubljani.

13. Poleg oznanjenih sveti maš bod v tem tednu še:

- 30. dan za + Martina Čeplaka v sredo na Krtini,

- 7. dan za + Antona Kodarja v sredo na Krtini,

- 30. dan za Zvonimirja Žavbija v soboto v Škocjanu,

- 7. dan za + Julijano Baloh v soboto v Škocjanu.

14. Povabim vas v župnijski center, kjer si lahko ogledate lepo razstavo ob 30-letnici ustanovitve župnijske Karitas Dob, pred cerkvijo pa boste lahko dobili adventne venčke. Izkupiček gre za potrebe Karitas.

15. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.