Sveta Družina

1. Godovi v prihodnjem tednu: jutri slovesni praznik Marije, svete božje Matere, novo leto in zaključek božične osmine, v torek godujeta Bazilij Veliki in Gregor Nacinaški, škofa, v sredo spomin Jezusovega presvetega Imena, v četrtek goduje Alizabeta Seton, redovnica, v petek Janez Nepomuk Neumann in sveti večer, ter v nedeljo nedelja Jezusovega krsta.

2. Hvala za današnje čiščenje, prihodnjo soboto je za čiščenje na vrsti Vodnikova ulica.

3. Jutri zvečer praznujemo sveti večer, potrudimo se za drugi blagoslov domov z blagoslovljeno vodo in kadilom.

4. V ponedeljek, na novega leta dan in Marijin praznik, bodo svete maše ob 8h, 10h in 18h. Ob 10h se bomo kot župnija poslovili od naših evropskih romarjev. Pri svetih mašah ob 8h in ob 18h bo darovanje za dvorišče. Ob 19h bo vodena meditacija, ki jo vodil g. kaplan ob poslušanju Saint-Saensovega Božičnega oratorija.

5. V torek, na dela prost dan, bo sveta maša ob 9h.

6. V sredo začenjamo tridnevnico pred diakonskim posvečenjem. Ob 18h bo sveto daroval in nas nagovoril g. Marko Mohor Stegnar, naš rojak in župnik v Šmartnem pri Litiji. V četrtek bo sveto mašo daroval naš nekdanji bogoslovski praktikant g. Tilen Obervalder Zupanc, danes župnik na Jesenicah. V petek bo sveto mašo daroval g. Tadej Pagon, ki je bil lani v naši župniji na diakonski praksi, danes pa je kaplan v Ribnici. Lepo povabim, da se tudi duhovno pripravimo, na Matjaževo posvečenje.

Vsak dan priprave bomo ob 17.30 začeli molitev rožnega venca in vzklikov v čast Božjemu usmiljenju pred Najsvetejšim.

7. V četrtek bo prvi četrtek in v petek prvi petek.

8. V petek je še tretji sveti večer, poskrbite za še tretji blagoslov domov.

9. V soboto bomo praznovali praznik svetih treh kraljev in imeli trikraljevsko koledovanje: ob 8h bo sveta maša, ob 8.45 zbor kolednikov in ob 9h začetek koledovanja. Vabim vse (8. razred in ostale kolednike), da se date v četvorke: trije kralji in spremljevalec. V soboto ali nedeljo naj otroci prinesejo v jaslice svoje adventne hranilnike.

10. V nedeljo, na praznik Jezusovega krsta, ne bo svete maše ob 6.30, ker bo ob 15h diakonsko posvečenje bogoslovca Matjaža Vente, ki ga bo vodil g. nadškof Stanislav Zore. Gospodinje povabim, da napečete dobrote za to izjemno slovesnost, ostale pa lepo vabim, da se slovesnosti tudi udeležite.

11. Zadaj imate novo številko Župnijske družine, pri župnikovi spovednici kadilo in oglje, zadaj pa blagoslovljeno vodo.

12. Hvala vsem, ki ste prispevali k lepoti božinega razpoloženja v cerkvi: Matevžu Petriču za smreke, družinam Cezar in Cerar za postavitev le teh, ključarjem za bele okrasne prte, Lojzki in Tilnu za razporeditev prtov, Janezu Grošlju za postavitev odra, mladina za postavitev jaslic, družini Koderman za mah, dekletom iz Kokošenj in Mojci za zvezde, skratka hvala vsem za lep božič.

13. Oklic: prihodnji teden želi biti v diakona posvečen Matjaž Venta, rojen 7. 6. 1980 v Ljubljani, in krščen 14. 9. 1980 v župniji Ljubljana Polje. Priporočam v molitev.