4. postna nedelja

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek goduje Benedikt, škof, v torek Inocenc, papež, v sredo Leander Seviljski, menih, v četrtek Matilda, kraljica, v petek Ludovika de Marillac, redovnica, v soboto Herbert, škof, v nedeljo 5. postna - tiha nedelja in začetek misijonskega tedna za zakonce, razvezane in samske.

2. Hvala za današnje čiščenje, prihodnjo soboto sta za čiščenje je vrsti Kokošnje.

3. Danes se bo ob 10h začel misijonski teden za mlade. Ob 15h bo v telovadnici OŠ Dob športno druženje za vse mlade: birmance, dijake, študente, lahko tudi mlade po srcu. Ob 15h bo tudi križev pot v cerkvi na Viru. Vabljeni.

5. Cel teden bo potekala ob 8h jutranja molitev in molitev hvalnic ter nato češčenje Najsvetejšega do 12h. Če želimo, da se mladi odprejo Svetemu Duhu in se premaknejo, jih je treba podpreti z molitvijo. Kljub temu, da z nami ne bo br. Jožka, vas povabim, da ne omagujemo v boju za mlade duše.

5. Vsak večer bodo različni duhovniki vodili svete maše, nato pa bodo različne delavnice:

- v ponedeljek bo filmska delavnica v kaplaniji,

- v torek bo pogovor na temo »Ali slišim Boga? Govori tudi meni?«,

- v sredo bo pogovor na temo »Ali misli Bog resno z menoj?«,

- v četrtek pogovor ne temo »Bog, kje si?«,

- v petek bo večer usmiljenja s priložnostjo za sveto spoved.

- v soboto pa slavilni večer in koncert ritmično duhovne glasbe.

6. V torek bo sveta maša zvečer.

7. Hvala našima gospodinjama Milki Smolnikar in Ivi Rožič, ki sta dobrovoljno in ljubeznivo kuhali in stregli v župnišču cel pretekli teden. Bog povrni!

8. Posebna zahvala s. Graženi, br. Juriju in br. Jožku za nesebično, korajžno in svetniško misijonarjenje po naši župniji, Hvala za zgled lepe in neustrašne vere.

9. Postna akcija veroučne šole, vabljeni pa tudi vsi ostali, je, da se v sredo, petek in nedeljo po 19h zdržimo vseh ekranov in posvetimo drug drugemu. Barvne krogce lahko odložite v skledo pred oltarjem.

10. Naj bo župnijski misijon čas, ki si ga podarimo za rast vere, utrditev upanja in poživitev ljubezni. Premaknimo se! Kdor bi želel tudi finančno podpreti naš misijon, povabljen, da dar spusti v ofer zadaj - ob stebru pod korom.

11. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.