3. misijonski teden: ZAKONCI, RAZVEZANI IN SAMSKI (17.3. – 23.3.)

Ponedeljek, 18.3., po sv. maši

Mateja Kraševec, Marjan Čuk

Najin zakon z izzivi sedanjega časa

Večer je namenjen ovrednotenju moža in žene v skupnem odnosu - dve naravi, dva načina delovanja, ustvarjena za povezanost. Z vami bosta p. Marjan Čuk z izkušnjami spremljanja številnih parov, zakonski in družinski terapevt in Mateja Kraševec, prav tako zakonska in družinska terapevtka, še posebej z izkušnjo dela s travmami in zapisi v telesu.

Torek, 19.3., po sv. maši

Mateja Kraševec, Tatjana Lukner, Andraž Arko, Marjan Čuk, Tomaž Pinter

Otroci, največje bogastvo

Vzgoja gre skozi odnos in skozi vse, kar mama in oče sta. Zato je vsak pristop do otroka enkraten in neponovljiv.

Sreda, 20.3., po sv. maši

Maja Jerkič

Jezus ozdravi dva slepa – ženski pogovor

Maja Jerkič je žena, mama šestih otrok in samostojna podjetnica. Kljub preizkušnjam v sebi ohranja veselje, ki ga črpa iz osebnega odnosa z Jezusom. Povedala nam bo, kako zaupati, ko se mož s težko poškodbo glave bori za življenje.

Franci Bačar

Mož, oče, podjetnik – moški pogovor

Se danes splača poročiti mlad in imeli veliko otrok? Odpreti podjetje in tvegati neuspeh? O tem nam bo spregovoril Franci Bačar; mož, oče in direktor podjetja.

Četrtek, 21.3., po sv.maši

Sara in Bojan Doljak

Da, življenje

Ko sta se Sara in Bojan poročila, nista vedela, da bosta obljubo »v bolezni in zdravju« živela tako dobesedno . A danes, kljub številnim omejitvam zaradi Sarine multiple skleroze, živita bolj polno življenje, kot sta si kdaj koli predstavljala.

Petek, 22.3., po sv. maši

Mica in Nejc Škoberne, Andraž Arko

Zakon vernega in nevernega

Pogovorni večer, v katerem bosta zakonca Mica in Nejc Škoberne spregovorila o izzivih, ki jih prinaša družinsko, predvsem zakonsko življenje med krščenim in nekrščenim. Pogovor bo vodil p. Andraž Arko.

Tomaž Mikuš

Bolečina samskosti

Razvezanost in samskost – izbira ali prekletstvo? Imam sploh mesto v Cerkvi?

Sobota, 23.3.

Župnijsko postno romanje v Nazarje;

Ob 8h odhod avtobusa (prijave po maši ali kasneje v župnišču),

ob 9.uri križev pot (ob vznožju hriba – 1. postaja),

ob 10.uri sveta maša,

nato ogled cerkve in knjižnice, srečanje s klarisami,

prigrizek ob čaju in kavi.