5. velikonočna nedelja

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek goduje Katarina Sienska, devica, v torek, Pij V., papež, v sredo Jožef, delavec, v četrtek Atanazij, škof, v petek Filip in Jakob ml., apostola, v soboto Florijan, mučenec, in v nedeljo 6. velikonočna nedelja.

2. Hvala za včerajšnje čiščenje, prihodnjo soboto je na vrsti Rača.

3. V tem tednu ne bo rednega verouka zaradi počitnic, prav tako ne bo svetih maš na podružnicah. Uradne ure bodo po svetih mašah. Urnik pa je malce spremenjen.

4. V sredo, na praznik sv. Jožefa Delavca, začenjamo šmarnično pobožnost. Sveta maša bo ob 9h. Brali bomo šmarnice o misijonarju Andreju Majcnu. Ta teden bodo šmarnice samo v župnijski cerkvi.

5. V četrtek bo sveta maša ob 9h, pol ure pred njo pa molitvena ura za nove duhovne poklice, v petek bo sveta maša ob 19h.

6. V petek bo dopoldne obiskovanje bolnih in ostarelih, po večerni sveti maši bo zadostilna pobožnost v čast Jezusovemu Srcu, nato pa priprava na krst.

7. V soboto bo ob godu sv. Florijana ob 17h gasilska sveta maša na Sveti Trojici, ob  20h pa bo srečanje študentske skupine.

8. V nedeljo bo ob 9h sestanek vseh romarjev birmanskega romanja v Rim, ob 10h pa bo zahvalna sveta maša letošnjih birmancev. Po sveti maši bo blagoslov motorjev in motoristov.

9. Prosim, če se v župnišču javite vsi tisti, ki imate željo voditi šmarnice po cerkvah ali kapelicah. Prebirali bomo šmarnice – odlomke iz življenja misijonarja Andreja Majcna. Vabljeni k šmarnicam vsi, mlajši in starejši. Naj naša prisotnost pokaže ljubezen do Jezusa in Marije.

10. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.