6. velikonočna nedelja

1. Godovi v prihodnjem tednu: v ponedeljek goduje Dominik Savio, zavetnik ministrantov, v torek Gizela, opatinja, v sredo obletnica posvetitve ljubljanske stolnice, v četrtek slovesni praznik Gospodovega vnebohoda, v petek Janez Avilski duhovnik, v soboto Nerej in Ahilej, mučenca, in v nedeljo 7. velikonočna nedelja.

- Jutri bo po sveti maši ob 10h blagoslov motorjev.

2. Hvala za včerajšnje čiščenje, prihodnjo soboto je na vrsti Račni vrh.

3. V ponedeljek, torek in sredo obhajamo prošnje dni, ko v prošnjih procesijah prosimo za primerno vreme, blagoslov našega dela in rodovitnost vrtov, polj, sadovnjakov in gozdov. V ponedeljek bo ob 18h procesija na Sv. Trojici, v torek ob 19h v Škocjanu in v sredo ob 18h na Krtini in ob 19h v Dobu. Pri vseh svetih mašah bo nabirka, ker soseska sama zbere za mašni dar.

4. Šmarnice se s ponedeljkom selijo na podružnice in po vaseh. Tam bodo vse dni razen na praznik v četrtek, petek in nedeljo.

5. V ponedeljek goduje sv. Dominik Savio, zavetnik ministrantov. Vse mini in maxistrante vabim k sveti maši v župnijski cerkvi in k druženju po njej.

6. V torek bo po jutranji sveti maši izlet prostovoljk Karitas, ki se jim ob tej priliki tudi zahvaljujem za generalno čiščenje župnišča v prejšnjem tednu.

7. V sredo bo ob 20h srečanje zakonske skupine Zavetje.

8. V četrtek bo praznik Jezusovega vnebohoda, sveti maši bosta ob 8h in 18h. K sveti naj pridejo tudi vsi veroučenci. Pol ure pred večerno sveto mašo bo tiho češčenje Najsvetejšega. Ob 20h bo seja ŽPS. Ob 23h pa se bo začelo letošnje romanje birmancev, staršev in botrov v Rim, podprimo jih z molitvijo.

9. V soboto bo ob 20h srečanje študentske skupine.

10. Zadaj dobite novo župnijsko družino.

11. Oklic: ženin Žiga Kavčič, bivajoč Dolenje 8, župnija Rova, nekdaj pa Kersnikov 3, župnija Dob, se želi poročiti s Petro Zalaznik, stanujočo Dolenje 4, župnija Rova. Priporočam v molitev.

12. Ne pozabite na torkov post od sladic in sladkarij za nove duhovne poklice.